Nieruchomości

Ubezpieczenie Mieszkania

Więcej

Ubezpieczenie Domu

Więcej

Ubezpieczenie Domu w budowie

Więcej
[/column][/overlay] [/animation]

Dom to najważniejsze miejsce w życiu każdej rodziny. Miejsce, do którego wracasz po ciężkim dniu pracy, miejsce będące świadkiem niezwykłych wydarzeń. Niezależnie od tego czy mieszkasz w domu, segmencie czy mieszkaniu- zadbaj o to by nic nie zakłóciło Twojego rodzinnego spokoju…..

Po co ubezpieczać nieruchomość?

Ubezpieczenie mieszkania/ domu jest niezmiernie ważne. Własny dom lub mieszkanie to bardzo często dobytek całego życia. Włamanie lub pożar mogą nas go pozbawić w „mgnieniu oka”. Dlatego lepiej pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania z wyprzedzeniem, żeby nie być, jak to często bywa „mądry Polak po szkodzie”.

Czym kierują się klienci planując zakup ubezpieczenia domu/mieszkania?

Klienci wybierający ubezpieczenie nieruchomości kierują się nie tylko ceną, ale przede wszystkim zawartością polisy. Im więcej umów dodatkowych, tym większa szansa, że wpłacane składki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia domu/mieszkania?

Rozważając zakup ubezpieczenia mieszkania warto, a nawet trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów przyszłej polisy:

  • zakres ubezpieczenia – w wersji podstawowej,
  • zakres umów dodatkowych,
  • skalę wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela,
  • maksymalną sumę ubezpieczenia.

Co oznacza ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych?

To ubezpieczenie chromi nas m. in. od:

  • pożaru
  • powodzi
  • zalania
  • huraganu
  • uderzenia pioruna
  • wybuchu gazu
  • przepięcia instalacji elektrycznej

Ubezpieczeniem można objąć również skutki akcji ratowniczej przeprowadzonej np. przez straż pożarną, która zgasi pożar, ale zaleje cały dom.
Ochronę można rozszerzyć o ryzyko kradzieży i dewastacji.

Co możesz ubezpieczyć? Zarówno budynek wraz ze wszystkimi instalacjami i wykończeniem, szyby jak również ruchomości domowe takie jak m. in. meble, sprzęt RTV, AGD, komputer, rowery czyli przedmioty codziennego użytku.

Od czego warto się ubezpieczyć?

Gdy myślimy – ubezpieczenie mieszkania –pierwsze co pojawia się na horyzoncie to ubezpieczenie od włamania i kradzieży rzeczy znajdujących się w mieszkaniu. To jednak dopiero początek tego, co może nam zaoferować ubezpieczyciel. Obecnie wachlarz ubezpieczeń mieszkań jest bardzo szeroki. Jednym z najpopularniejszych wariantów ubezpieczenia jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wbrew pozorom okazuje się bardzo potrzebne nie tylko w przypadku ubezpieczenia samochodu. Popularne OC w przypadku naszego mieszkania to zabezpieczenie przed kosztami, jakie może spowodować wadliwie działająca instalacja wodna w naszym lokalu lub zepsuta, przeciekająca pralka bądź pęknięta rura. Jeśli zalejemy mieszkanie sąsiada, ale posiadamy ubezpieczenie mieszkania od odpowiedzialności cywilnej to nasz ubezpieczyciel pokryje koszty związane z naprawą szkód.

W co warto zainwestować?

Poza ubezpieczeniem od włamania i kradzieży możemy także wykupić najbardziej podstawowy pakiet, czyli ubezpieczenie samego lokalu. Ochroni nas to przed samodzielnym finansowaniem strat związanych z pożarem mieszkania lub zalaniem go przez naszego sąsiada. Nie możemy przecież liczyć, że ktoś, kto mieszka nad nami posiada ubezpieczenie pokrywające takie koszty. Takie ubezpieczenie pokryje także koszty związane ze zdarzeniami losowymi jak ulewa, powódź, huragan czy inne klęski żywiołowe. Zakres i szczegóły ubezpieczenia zależą oczywiście od oferty konkretnej firmy ubezpieczeniowej z oferty której skorzystamy. Od pożaru i zalania możemy także ubezpieczyć garaż bądź piwnicę. Jeśli mieszkamy w domu bądź segmencie to możemy także ubezpieczyć się od różnych strat w ogrodzie.

Po co ubezpieczać mienie ruchome?

Idąc z duchem czasu i wzrostem zamożności właścicieli nieruchomości ubezpieczyciele oferują także bardzo szczegółowe warianty ubezpieczeń związane z tym, co znajduje się w naszym mieszkaniu. Możemy na przykład ubezpieczyć poszczególne wartościowe urządzenia elektroniczne, które mamy w mieszkaniu. Istnieje także opcja ubezpieczenia chroniąca dzieła sztuki bądź inne wartościowe przedmioty. Możemy również wycenić i ubezpieczyć takie rzeczy jak ubrania, stolarkę okienną, drzwi oraz elementy wykończeniowe w mieszkaniu jak glazura czy parkiet. Ubezpieczyciele w wariancie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej mogą zaproponować nam nawet ubezpieczenie od strat spowodowanych przez nasze dzieci jak np. wybicie okna sąsiada piłką kopniętą przez naszą pociechę. Ponadto w zależności od wybranych wariantów ubezpieczenie może chronić nasz dobytek także w razie ataku terrorystycznego, przepięcia w sieci elektrycznej albo katastrofy budowlanej. Jeśli w wyniku wystąpienia zdarzeń, które obejmuje nasza umowa ubezpieczenia mieszkania nie będzie się ono nadawało do zamieszkania, ubezpieczyciel pokryje również koszty związane z mieszkaniem w hotelu na czas odtworzenia naszego lokalu. Możemy także skorzystać z pomocy assistance domowy (np. ślusarz, hydraulik).

Jakie korzyści zapewnia polisa OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym przydaje się w wielu sytuacjach, w których ubezpieczony lub osoby za które odpowiada, mogą spowodować szkody. W zależności od polisy możemy liczyć na całkiem duży zakres ubezpieczenia:

  • wyrządzenie szkód przez dziecko np. wybicie szyby,
  • pogryzienie gościa w domu przez czworonoga lub uszkodzenie wartościowych przedmiotów,
  • szkody wyrządzone przez pomoc domową, nianię czy opiekunkę osób starszych (zatrudnionych na umowę o pracę czy umowę cywilnoprawną),
  • potrącenie pieszego w trakcie jazdy na rowerze, zarysowanie cudzego auta,
  • spowodowanie urazów innych osób podczas uprawiania sportów np. jazdy na nartach, grze w piłkę nożną,
  • wyrządzenie szkody w związku z używaniem sprzętu pływającego np. żaglówki wypożyczonej w czasie urlopu.

Kiedy przy zalaniu pomoże nam ubezpieczenie od zdarzeń losowych a kiedy ubezpieczenie OC?

Jeśli sąsiad, któremu zalaliśmy mieszkanie ma własne ubezpieczenie, to czy zwalnia to sprawcę od wypłaty odszkodowania? Najlepiej wyjaśnić ten problem na przykładzie.

Klasyczna sytuacja. W czasie prania pęka wężyk od pralki. Woda zalewa nam mieszkanie oraz mieszkanie sąsiada z niższego piętra. Pęknięcie wężyka jest zdarzeniem niezależnym od właściciela mieszkania. Dlatego za poniesione szkody w naszym domu zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiliśmy ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych.

Niestety, pęknięty wężyk spowodował także szkody w mieszkaniu sąsiada. Sąsiad, nawet jeśli posiada własne ubezpieczenie nieruchomości, ma pełne prawo zażądać od sprawcy rekompensaty za doznane szkody. No chyba że akurat planował wybudować sobie w salonie basen.

NIE CZEKAJ AŻ COŚ SIĘ WYDARZY – UBEZPIECZ SIĘ WCZEŚNIEJ